10 najważniejszych wskazówek dotyczących stosowania olejków do twarzy

Olejki do twarzy to produkty do pielęgnacji skóry, które zapewniają jej luksusowe samopoczucie i gładkość. Dodanie tego dodatkowego kroku do swojej rutyny pielęgnacyjnej z pewnością sprawi, że Twoja skóra stanie się promienna i pełna blasku, a co najlepsze, olejki do twarzy są łatwe w stosowaniu i nie wymagają wiele wysiłku - tak! Oto nasze 10 najważniejszych wskazówek, jak stosować olejki do twarzy w ramach pielęgnacji skóry.

Najważniejsze wskazówki dotyczące olejków do twarzy

1. Nakładaj olejek na twarz delikatnie

Olejek należy wklepywać w skórę delikatnymi ruchami w górę lub techniką "wklepywania", zachowując szczególną ostrożność w okolicach oczu (nie chcemy przecież doprowadzić do powstania irytujących zmarszczek pod oczami poprzez zbyt mocne pocieranie lub pociąganie!).

2. Dodaj olejek do twarzy do kremu nawilżającego lub stosuj bezpośrednio na skórę

Oprócz stosowania olejków do twarzy bezpośrednio na skórę (chyba, że jest to olejek eteryczny, w tym przypadku nigdy nie stosuj go bezpośrednio na skórę!), możesz również dodać 2-3 krople olejku do swojego kremu nawilż ającego, aby uzyskać lepsze nawilżenie.

3. Nie mieszaj olejku do twarzy z filtrem SPF

Uważaj na dodawanie kropli olejku do kremów nawilżających zawierających SPF - olejki do twarzy mogą rozcieńczać filtry przeciwsłoneczne i osłabiać ich działanie. Nie jest to dobre. Dlatego pamiętaj, aby zawsze najpierw sprawdzić etykietę swojego kremu nawilżającego lub zastosować oddzielny filtr przeciwsłoneczny.

4. Stosuj olejek do twarzy oszczędnie

Nie używaj zbyt wiele - olejki są produktami silnie skoncentrowanymi i kilka kropel wystarczy na jedną aplikację. Rozświetlona skóra jest miła, ale nikt nie lubi zbyt dużego połysku odbijającego światło na twarzy!

5. Stosuj olejek do twarzy dwa razy dziennie lub w zależności od potrzeb

Olejki do twarzy mogą być stosowane rano lub wieczorem (lub w obu tych porach!), ale można je również stosować w zależności od potrzeb.

6. Stosuj olejek do twarzy na zakończenie zabiegu pielęgnacyjnego

Produkty na bazie wody należy stosować przed olejkami, zaczynając od tych o najcieńszej konsystencji, a kończąc na tych o najgrubszej. Olejki nakładaj więc jako ostatni etap rutynowej pielęgnacji skóry. W ten sposób nawilżysz skórę, a także stworzysz barierę ochronną, która zatrzyma wodę w skórze i zapobiegnie przedostawaniu się do niej zanieczyszczeń.

7. Pozwól innym produktom pielęgnacyjnym całkowicie wyschnąć przed zastosowaniem olejku do twarzy.

Pozostaw odpowiedni czas na wyschnięcie lub wchłonięcie się innych produktów, zanim przystąpisz do aplikacji olejku. Zbyt szybkie nakładanie kolejnych produktów bez pozostawienia im czasu na odpowiednie wchłonięcie może prowadzić do (bardzo irytującego) zjawiska "pillingu". Dzieje się tak, gdy produkty pielęgnacyjne tworzą małe "kulki" na powierzchni skóry podczas ich wcierania (i trzeba zaczynać wszystko od nowa). Jeśli doświadczyłeś tego wcześniej, będziesz wiedział, jak bardzo jest to frustrujące!

8. Zrób test płatkowy przed użyciem olejków do twarzy

Podobnie jak w przypadku wielu produktów do pielęgnacji skóry, olejki do twarzy mogą wchodzić w reakcje ze skórą. Dlatego zaleca się wykonanie testu płatkowego na wewnętrznej stronie ramienia na 24 godziny przed użyciem. Jest to szczególnie ważne w przypadku olejków eterycznych, które mogą być bardzo silne (i które zawsze powinny być łączone z olejem nośnikowym).

9. Nie zastępuj swojego kremu nawilżającego olejkiem do twarzy

Czy olejek do twarzy może zastąpić krem nawilżający? Nie. Nie zastępuj całkowicie olejkiem do twarzy innych produktów nawilżających, takich jak serum czy krem nawilżający - same w sobie często nie zawierają one wystarczającej ilości składników, aby Twoja skóra była szczęśliwa i zdrowa. Olejek do twarzy jest najlepszy do utrzymywania wilgoci w skórze, a nie do jej uzupełniania.

10. Upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo przechowywać olejki do twarzy

Po zakończeniu korzystania z olejku do twarzy, ważne jest, aby przechowywać go prawidłowo. W przeciwnym razie, jego wspaniałe składniki zaczną tracić swoją skuteczność. Tak więc, wyrobić sobie nawyk przechowywania olejków z dala od ciepła, światła słonecznego i powietrza. Narażenie na działanie tych trzech elementów może skrócić okres przydatności Twoich ukochanych olejków poprzez zniszczenie i ingerencję w ich składniki.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl