Czy możliwe jest "pozbycie się cellulitu" w ciągu 1~4 sesji lub w ciągu miesięcznych sesji?

Ostateczne kłamstwo na temat cellulitu: "Pozbądź się cellulitu w ciągu 1-4 miesięcznych sesji". Powodzenia z tym...

Zobacz w pełnym rozmiarze

Pozbądź się cellulitu / ujędrnij skórę / uzyskaj "bąbelkowy tyłek" w ciągu 1-4 sesji - i inne rażące kłamstwa...

Istnieje wiele błędnych informacji na temat cellulitu, ujędrniania skóry i niechirurgicznego podnoszenia pośladków, co wynika z mieszanki miejskich mitów i marketingowych bzdur.

Jest też wiele rzeczy, na które nie należy tracić czasu, jeśli chodzi o usuwanie cellulitu / podnoszenie pośladków / ujędrnianie skóry. W rzeczywistości nie jest przypadkiem, że w naszym przewodniku "Jak pozbyć sięcellulitu" poświęcamy tyle samo artykułów na temat tego, co działa na cellulit i ujędrnianie skóry, co na temat tego, co nie działa.

Ale na litość boską, jedyną rzeczą, której zdecydowanie nie powinnaś robić, jest wiara w te niemożliwe do zrealizowania typy na Instagramie, które obiecują Ci "transformację ciała" (likwidację cellulitu / "bąbelkowy tyłek" (????) / niechirurgiczny lifting pośladków) w ciągu jednej do czterech miesięcznych sesji, za 350-800 funtów za obszar.

  • Po pierwsze, 1-4 sesje to po prostu zbyt mało, aby spowodować jakiekolwiek realne zmiany w organizmie. Ciało potrzebuje powtarzających się bodźców, aby się zmienić.

  • Po drugie, miesięczne sesje są zbyt odległe od siebie, aby spowodować jakiekolwiek realne zmiany w organizmie. Ciało potrzebuje częstej stymulacji, aby się zmienić.

Zarówno koncepcja "tylko 1-4 sesji", jak i "sesji miesięcznych" odpowiada osobom sprzedającym te zabiegi, ponieważ:

  • mogą pobierać dowolną opłatę za sesję, ponieważ potrzebna jest tylko jedna (lub dwie, trzy lub cztery, "maksimum"), zazwyczaj jest to kwota w przedziale £350-£800 za obszar)

  • sesje miesięczne są łatwiejsze do zaplanowania, jeśli mieszkasz z dala od Londynu / jeśli jesteś zajęta / jeśli nie możesz sobie pozwolić na częstsze zabiegi, co brzmi wygodnie, ale jest bezużyteczne z klinicznego punktu widzenia

  • brzmią one bardziej atrakcyjnie dla kobiet, które mogą sobie pozwolić na zapłacenie tylko 2x£350=£700 lub nawet 2x£800=£1600 za złudzenia, w przeciwieństwie do zapłacenia 12*£200=£2400 za porządne leczenie

Dobre dla biznesu i rentowności kliniki/salonu (ka-ching!), złe dla wyników dla klientów.

Odkryj kremy do nóg Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie

Nawet miliardy funtów / euro / dolarów nie zmienią praw biologii: pozbycie się cellulitu w ciągu jednej sesji nadal jest niemożliwe.

Szczególnie twierdzenia typu "pozbądź się cellulitu / podnieś swoje pośladki / ujędrnij skórę" w JEDNEJ (zazwyczaj bardzo drogiej) sesji są całkowicie niewybaczalne.

Twierdzenia te są skierowane do osób całkowicie naiwnych lub całkowicie bogatych - albo do obu tych grup. I wiele całkowicie naiwnych, bogatych kobiet daje się na to nabrać.

Jednak bez względu na to, ile dziesiątek milionów czy nawet miliardów ktoś ma w banku i ile pieniędzy wyrzuca w biologię, prawa biologii się nie zmienią.

Ciało ludzkie potrzebuje wielokrotnej, częstej stymulacji, a także upływu czasu, aby się zmienić.

Nawet liposukcja, która jest zabiegiem jednosesyjnym, potrzebuje miesięcy, aby pokazać swoje pełne rezultaty; i zazwyczaj jest to zabieg dość niedoskonały, często konieczne są drugie i trzecie zabiegi korygujące.

Co więcej, ciało ma swoje granice - zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i reakcji na leczenie. Jeśli więc przesuniesz granice możliwości organizmu w celu przeprowadzenia superdrogiego i superlukratywnego (dla kliniki) jednosesyjnego cudownego zabiegu, spowodujesz tylko obrażenia, a nie lepsze wyniki.

Czas. Powtarzanie zabiegów. Częste zabiegi. Działanie w granicach bezpieczeństwa organizmu. Wszystkie cztery są niezbędne.

95% zdjęć "przed i po" jest fałszywych - nie daj się nabrać

Nawet lekarze, którzy sprzedają cuda w postaci 1-4 miesięcznych sesji, wiedzą, że takie "transformacje" są kłamstwem, dlatego bezwstydnie wykorzystują celowo fałszywe zdjęcia "przed i po", aby uzasadnić wygórowane koszty swoich absurdalnych zabiegów "transformacyjnych". Nie stań się ofiarą.

Czasami, im bardziej ignorancki jest lekarz i im gorszy jest jego sprzęt, tym bardziej fałszywe są zdjęcia "przed i po" i tym bardziej oburzające są jego twierdzenia.

Twierdzenia o cudach: wszyscy to robią, od początkujących kosmetyczek po najlepszych chirurgów

Oczywiście rok 2020 nie jest pierwszym, w którym pojawiają się takie stwierdzenia. Przez dziewiętnaście lat specjalizowałam się w zwalczaniu cellulitu i ujędrnianiu skóry i byłam świadkiem, jak rok po roku pojawiały się te oburzające stwierdzenia.

Twierdzą tak wszyscy - od sławnych lekarzy z Harley Street (o tak, oni robią to częściej niż ktokolwiek inny) po początkujących kosmetologów, którzy myślą, że właśnie odkryli koło:

"XYZ to najnowszy cudowny zabieg, który na zawsze pozbędzie się cellulitu / da ci "bąbelkowy tyłek" w ciągu 1-4 miesięcznych sesji".

Zwłaszcza twierdzenie "bąbelkowy tyłek w 1-4 sesjach" jest bardzo skuteczne, ponieważ przemawia do młodszej publiczności, którą z definicji łatwiej przekonać i która ma mniej pieniędzy. Bąbelkowy tyłek" w ciągu kilku sesji brzmi dla nich niesamowicie, z korzyścią dla sprzedawców "cudów". Oczywiście, podobnie jak w przypadku Świętego Mikołaja, niechirurgiczne zabiegi "wypinania pupy" nie istnieją, a tym bardziej w ciągu kilku sesji.

Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby uwierzyć w te twierdzenia.

To nie do wiary...

Co dwa lata nowa cudowna metoda leczenia

Zawsze pojawia się nowy cudowny zabieg, który zapełnia strony tabloidów i płytkie konta na Instagramie, a przysięgają na niego gwiazdy z listy C. Te cuda są zwykle zapominane.

O cudach tych zapomina się zwykle kilka lat później, gdy wszyscy zdają sobie sprawę, że wcale nie były cudowne, a na ich miejsce pojawia się najnowsza, najbardziej aktualna i jeszcze bardziej niedorzeczna moda.

Istota tej historii jest prosta: gdyby istniało tak proste rozwiązanie, nikt, kto ma kilka tysięcy w kieszeni i trzy-cztery godziny do dyspozycji, by odwiedzić klinikę, nie miałby cellulitu - a o tym niesamowitym cudzie wiedzieliby wszyscy i ich pies.

Gdyby istniało takie cudowne urządzenie, już dawno kupilibyśmy je do kliniki. Osobiście znam na wylot WSZYSTKICH producentów, dystrybutorów i maszyny w mojej branży i proszę mi wierzyć, że taka maszyna/leczenie/czterosesyjny cud NIE ISTNIEJE (nie mówiąc już o śmiesznych jednosesyjnych cudach).

Różowe jednorożce i urojenia

I rzeczywiście, gdyby taka maszyna istniała, my, w naszej klinice, również pobieralibyśmy £350-£800 za sesję w klinice, zamiast umiarkowanych £200 za sesję, które pobieramy teraz. Różnica w rzeczywistej marży zysku wynosi od 250% do 700%.

Kto nie chciałby zarabiać do siedmiu razy więcej na godzinę, a jednocześnie zapewniać swoim klientom "transformację ciała"? Jest to spełnienie marzeń każdej kliniki, lekarza, salonu lub praktykującego lekarza. Ale my nie pobieramy opłat za marzenia, ponieważ one są tylko marzeniami. Marzenie. Złudzenie.

Albo, mimo że wiemy, że takie cuda nie istnieją, moglibyśmy zrobić to, co wszyscy: kupić żałosne, niskospecjalistyczne, a jednak super wypromowane urządzenie, namówić gwiazdy z listy C, aby je poparły, skłamać bez zająknięcia w porannej telewizji, wrzucić kilka fałszywych zdjęć przed i po i zarobić na tym szumie.

Ale my nie możemy się zmusić do obiecywania płytkim i łatwowiernym istnienia różowych jednorożców.

Skromność i odpowiedzialność

Zamiast tego, mimo że używamy najsilniejszego sprzętu i najbardziej skoncentrowanych substancji czynnych, wysuwamy skromniejsze, bardziej realistyczne i odpowiedzialne twierdzenia o dobrych, długotrwałych rezultatach w 6-12 cotygodniowych sesjach w większości przypadków (zdecydowanie nie w 1-4 i zdecydowanie nie w miesiącu), w oparciu o naukę i nasze dziewiętnastoletnie doświadczenie. To jest uczciwa droga.

(Problem z uczciwością polega na tym, że ci, którzy wierzą w urojone twierdzenia o 1-4 sesjach, wierzą również, że nie wiemy, o czym mówimy (po 20 latach doświadczeń i przy użyciu najlepszych technologii na świecie) i wierzą, że znaleźli złote jajo w jakiejś klinice "cudownego leczenia". No cóż...)

Jest to najważniejsza lekcja, jaką należy przyswoić na temat cellulitu, ujędrniania skóry ciała i niechirurgicznego podnoszenia pośladków (wokół tego tematu jest tyle szumu, że to nierealne) i mamy nadzieję, że oszczędziliśmy Ci wielu rozczarowań i zmarnowanych pieniędzy.

(Tegoroczny szum)

Istnieją dwa trendy, które rozwijają się od kilku lat i oczekuje się, że w tym roku przeżyją boom, a w latach 2022-2023, gdy wszyscy zdadzą sobie sprawę z szumu, zaczną słabnąć.

  • Elektromagnetyczna stymulacja mięśni w celu budowania mięśni, ujędrniania skóry i redukcji tkanki tłuszczowej, z "36 000 skurczów mięśni w 40 minut". Nieważne... To w zasadzie powtórka ze starych maszyn EMS (elektrycznej stymulacji mięśni), tylko 5-10 razy droższa, dla bogatych i/lub łatwowiernych. Ta technologia miałaby sens przy cenie 100-150 funtów za sesję, aby umożliwić ludziom odbycie 10-20-30 sesji i uzyskanie zadowalających wyników. Ale przy cenie £350-£750 za sesję za "niesamowite" rezultaty w ciągu 4 sesji, jak reklamowano, nie spodziewaj się, że Twoi przyjaciele będą zazdrościć Ci Twojej nowo wysportowanej i szczupłej sylwetki. Ujmijmy to w ten sposób...

  • Niechirurgiczne obkurczanie pochwy za pomocą lasera / częstotliwości radiowej. Jak EMS powyżej, znaczące wyniki w napinanie skóry nie dzieje się w ciągu 1-4 sesji, w dowolnym miejscu na ciele. Pochwy nie reagują w magiczny sposób lepiej na te zabiegi, ponieważ za jedną sesję płaci się dużo pieniędzy, więc płacenie 2750 funtów za jednorazowy zabieg napinania pochwy to czysta strata pieniędzy. Podobnie jak w przypadku ujędrniania skóry twarzy lub ciała, potrzebne jest od 6 do 12 sesji, więc zabiegi powinny kosztować 200 funtów za sesję, aby umożliwić przeprowadzenie takiej liczby zabiegów (nikt nigdy nie wydałby 2750 funtów x 12 = 33 tys. funtów na odmładzanie pochwy). Maszyny używane do tych zabiegów nie kosztują 10x więcej niż zwykłe maszyny laserowe / RF (są one w rzeczywistości znacznie tańsze niż maszyny do napinania skóry ciała) i nie ma żadnego uzasadnienia dla tych cen. Nawet 500 funtów za sesję to zdecydowanie za dużo.

Zostałeś ostrzeżony.

Odkryj kremy do nóg Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie

© 2018-2021 LipoTherapeia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania bez pisemnej zgody. Ten artykuł został po raz pierwszy napisany w 2018 roku i ostatnio zaktualizowany w 2021 roku.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl