Kriolipoliza: Jak działa zamrażanie tłuszczu?

Można zamrozić wiele rzeczy, ale czy kiedykolwiek myślałeś o zamrażaniu tłuszczu? Może właśnie dlatego tu jesteś; może po prostu jesteś ciekawa niechirurgicznych procedur redukcji tłuszczu w ogóle. Cóż, jedno jest pewne: Kriolipoliza(zamrażanie tłuszczu) ma ogromne znaczenie w świecie estetyki. Oto co, jak i dlaczego...

Czym jest zamrażanie tłuszczu?

Zamrażanie tłuszczu w zasadzie robi to, co jest napisane na etykiecie. Ten nieinwazyjny zabieg jest idealny do redukcji uporczywych obszarów tłuszczu, takich jak brzuch, uda i miłosne rączki (tak, proszę!), ale nie za bardzo dla osób, które szukają większej ogólnej utraty wagi.

Kilka lat temu naukowcy z Uniwersytetu Harvarda odkryli, że dzieci jedzące dużo lodowych lizaków podczas ząbkowania zaczęły tracić wagę z policzków. Odkryli, że niskie temperatury działają cuda na zabijanie komórek tłuszczowych. Fajnie (dosłownie)!

Istnieje kilka zabiegów zamrażania tłuszczu, w tym CoolSculpting, LipoGlaze, CoolTech, LipoContrast, 3D-Lipo i ProshockIce, z których wszystkie mają podobne działanie.

Ale jak to działa?

Jak działa kriolipoliza?

Podczas godzinnego zabiegu (czyli godzinę na każdy obszar) na obszarze docelowym umieszcza się aplikatory próżniowe, które zasysają tłuszcz i sprawiają, że obszar ten staje się niezwykle zimny. Powoduje to rozbicie komórek tłuszczowych (pozostawiając otaczającą je tkankę nienaruszoną) i niszczy tkankę tłuszczową, co oznacza, że komórki nie mogą pojawić się ponownie. Tłuszcz jest następnie stopniowo usuwany przez wątrobę, więc nawet nie zauważysz, że opuszcza organizm.

I nie jest to tak niewygodne, jak się wydaje. Z pewnością na początku jest chłodno, co może wydawać się dziwne, ale po około 10 minutach obszar poddany zabiegowi zacznie drętwieć, co oznacza, że nic nie poczujesz. Po zakończeniu zabiegu aplikatory są usuwane, a obszar poddawany masażowi.

Brzmi dziwacznie, prawda? Ale może przynieść wspaniałe rezultaty. Zamrażanie tłuszczu może zredukować docelową ilość tłuszczu nawet o 25%, choć na efekty trzeba poczekać miesiąc lub dwa. Lekarze często sugerują przeprowadzenie do czterech sesji, aby uzyskać optymalny rezultat, dlatego warto upewnić się, że masz odpowiednie oczekiwania, rozmawiając z lekarzem przed pierwszym zabiegiem.

Czy są jakieś przestoje po zabiegach zamrażania tłuszczu?

Kriolipoliza nie wiąże się z żadnymi przestojami, więc jeśli chcesz, możesz wykorzystać godzinę przerwy na lunch, aby poddać się zabiegowi zamrażania tłuszczu, a następnie wrócić do pracy. Znieczulenie nie jest potrzebne, więc nie będziesz czuła się zmęczona ani ociężała, będziesz mogła chodzić, prowadzić samochód i zająć się tym, co przyniesie Ci dzień.

Istnieje kilka efektów ubocznych, które mogą wystąpić po kriolipolizie, takich jak zaczerwienienie, siniaki, mrowienie, drętwienie i obrzęk, ale jeśli się pojawią, powinny trwać tylko kilka godzin. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem o efektach ubocznych i zadzwonić do niego, jeśli wystąpią jakiekolwiek przedłużające się problemy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów, zdrowa, zrównoważona dieta i aktywny tryb życia pomogą Ci uzyskać jak najlepsze rezultaty. Nie jest to natychmiastowe rozwiązanie - może minąć kilka miesięcy, zanim zauważysz różnicę i możesz zdecydować się na kilka sesji - ale zamrażanie tłuszczu może być świetnym sposobem na pozbycie się uporczywych obszarów tłuszczu na dobre - bez konieczności chodzenia pod nóż.

I nie, nie możesz po prostu siedzieć w lodówce (westchnienie), musisz się upewnić, że zabieg ten jest wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę z dużym doświadczeniem w kriolipolizie, aby upewnić się, że skóra nie zostanie uszkodzona przez niskie temperatury.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl