Estetyka i kultura Indii: What's the Stigma About?

Dorastając w hinduskim domu, musisz przestrzegać wielu ideałów piękna, a twój wygląd jest często analizowany przez szerszą społeczność. Ale jak długo te stygmaty będą wpływać na nasze decyzje dotyczące poprawy wyglądu?

Z koloryzmem, który okazuje się być ogromnym problemem wśród Hindusów, nie jest niespodzianką, że mała zmiana w wyglądzie może również wywołać ogromne kontrowersje. Przebojowy program Netflixa " Indian Matchmaking " to mały wgląd w to, jak funkcjonuje społeczność hinduska - pokazuje, w jaki sposób odcień skóry i ogólny wygląd są mocno krytykowane przez innych ludzi - nawet jeśli nie szukasz aktywnie współmałżonka.

Indyjskie standardy urody obracają się wokół medialnego wizerunku najlepiej zarabiających aktorek Bollywood - takich jak Priyanka Chopra, Aishwarya Rai Bachan i Deepika Padukone - pomyśl o dużych oczach, smukłej linii szczęki i lekko pulchnych ustach. Jednak oglądanie tych perfekcyjnych kobiet w mediach wzbudziło w nas ciekawość, jak naturalnie wzmocnić nasze rysy.

Estetyka nie musi oznaczać przesadnego wyolbrzymiania aspektów naszego wyglądu. Ponadto zabiegi i technologia bardzo się rozwinęły, więc teraz jest czas, aby spróbować czegoś nowego i pozbyć się wszelkich obaw. Oto krótki przegląd kluczowych rzeczy, na które należy zwracać uwagę i jak na dobre skończyć z piętnem.

Znalezienie właściwej kliniki medycyny estetycznej

Kiedy chce się poddać zabiegowi, często pojawiają się obawy, że zostanie on "spartaczony" lub że spotka się z lekarzem, który nie do końca rozumie typ skóry. Są to powszechne obawy wśród Hindusów, ponieważ większość badań klinicznych przeprowadza się na osobach rasy kaukaskiej, a zatem istnieje przekonanie, że nie są one odpowiednie w przypadku ciemniejszych odcieni skóry.

Charine Patel, dyrektor zarządzający Bisou Clinics, mówi: "Pracuję z moimi klientami, angażując się w głębokie rozmowy z nimi, pokazując recenzje i portfolio prac z różnymi odcieniami skóry, aby pomóc im w podjęciu decyzji."

Ponadto, pytanie o referencje jest również ogromnym czynnikiem, który może prowadzić do udanego leczenia. Zaufanie do lekarza wymaga jednak również głębokiego zrozumienia specyficznych standardów urody. Dr Shaan Patel z Aatma Aesthetics dodaje: "Idź do kogoś z własnego tła kulturowego, ponieważ lepiej zrozumie on Twój typ skóry. Niezależnie od tego, czy poddasz się zabiegowi, czy nie, pomogą Ci one poprowadzić Cię w procesie podejmowania decyzji."

Leczenie skóry indyjskiej

Z wrażliwością, egzemą i wypryskami z powodu zanieczyszczeń i zewnętrznych agresorów, leczenie skóry indyjskiej może wydawać się skomplikowane. Ale istnieją pewne hacki, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszych rezultatów - niektóre z nich obejmują zwracanie uwagi na pewne składniki i zabiegi.

"Naturalne piękno jest postrzegane jako bardziej akceptowane [w społeczności indyjskiej], gdzie zabiegi nie wyglądają tak oczywiste. Profhilo jest doskonałym preparatem do wstrzykiwania bez efektu napompowania twarzy. Tworzy on dość zauważalny blask, który Hindusi uwielbiają, i intensywnie nawilża skórę kwasem hialuronowym przez cztery tygodnie" - sugeruje dr Shaan Patel.

Zgadzając się z tym punktem Charine Patel, stwierdza: "Skóra indyjska może oczekiwać doskonałych rezultatów po zastrzykach przeciwzmarszczkowych i wypełniaczach dermalnych, ponieważ wymaga mniej, aby wyglądać promiennie i młodo ze względu na to, że na początku jest mniej zniszczona".

Stygmaty niech odejdą w niepamięć

Chociaż zabiegi estetyczne są powszechnie akceptowane i wprowadzane na rynek w skali globalnej, społeczność indyjska jest w tyle za wszystkimi innymi. Ale jest nadzieja dla tych, którzy chcą rzucić wyzwanie normie i bezpiecznie wypróbować zabieg estetyczny.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl