Jedno udo większe od drugiego: dlaczego na jednej nodze mam więcej cellulitu?

Dlaczego jedno udo jest grubsze od drugiego? Dlaczego na jednej nodze mam więcej cellulitu?

Są to bardzo częste pytania zadawane w naszej klinice.

Większość naszych klientów ma większe udo i mniejsze udo, przy czym większe udo ma zawsze więcej cellulitu. Jest to powszechne zjawisko, ale ludzie nie mogą przestać się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje.

Istnieje prosty powód, dla którego tak się dzieje w przypadku większej liczby kobiet, który przedstawiam poniżej.

Jedna noga grubsza od drugiej? Asymetria jest powszechna.

Niewiele osób jest całkowicie symetrycznych, zarówno jeśli chodzi o twarz, jak i ciało.

Większość ludzi jest asymetryczna z różnych powodów, a u wielu kobiet cellulit, zatrzymywanie wody i poziom głębokiej tkanki tłuszczowej są gorsze na jednej nodze niż na drugiej.

Zazwyczaj u większości kobiet prawa strona jest gorsza. Ale dlaczego akurat prawa strona?

Czy krzyżowanie nóg powoduje cellulit? Pewnie, że tak!

Wyjaśnienie jest proste: większość ludzi ma tendencję do stania w sposób, który wywiera większy nacisk na jedną nogę, blokując w ten sposób drenaż limfatyczny i przepływ żylny (przepływ krwi przez żyły) z nogi do serca.

W ten sam sposób wiele osób krzyżuje nogi, uciskając jedną nogę i jej drenaż limfatyczny/przepływ żylny bardziej niż drugą, w większości przypadków prawą.

Więcej cellulitu na prawej nodze? Prawe udo większe od drugiego? Taka jest "norma".

Jeśli jesteś praworęczny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uciskasz prawą nogę, kiedy ją krzyżujesz lub kiedy stoisz i wywierasz na nią nacisk i na jej przepływ żylny/ drenaż limfatyczny. Większość ludzi jest praworęczna, stąd większość kobiet ma większe uda/tył i gorsze krążenie/większy cellulit na prawym udzie/tyłku.

Oczywiście, czasami w grę wchodzą inne, mniej powszechne czynniki, ale jest to najczęstsza przyczyna asymetrii cellulitu na nogach.

Na przykład, zdecydowana większość klientów, z którymi spotykam się w klinice, ma większe prawe udo/udo.

Utrudnione krążenie krwi i drenaż limfatyczny

W wyniku większego ucisku po jednej stronie niż po drugiej, powrót żylny i drenaż limfatyczny są utrudnione na tej nodze, co prowadzi do zmniejszonego usuwania wody, produktów przemiany materii i kwasów tłuszczowych z tkanek tłuszczowych tej konkretnej nogi.

Co gorsza, tłuszcz może nadal w równym stopniu przedostawać się do tkanek tłuszczowych po obu stronach, ponieważ przepływ tętniczy jest znacznie silniejszy niż powrót żylny i drenaż limfatyczny, i nie jest on znacząco utrudniony.

W ciągu kilku lat lub dziesięcioleci takie połączenie prowadzi do zwiększenia cellulitu, zatrzymywania wody i gromadzenia się tłuszczu po jednej stronie, na całej długości od kostki do łydki, uda, biodra i pośladka po tej stronie.

Każda inna przyczyna słabego funkcjonowania układu limfatycznego lub żylnego w jednej nodze (poza uciskaniem nogi poprzez jej krzyżowanie lub wywieranie na nią nacisku podczas stania) może również prowadzić do wyraźniejszego cellulitu i gromadzenia się tłuszczu po tej stronie.

Rozwiązanie tego problemu jest proste:

  • Zapobiegaj cellulitowi, będąc aktywnym i zdrowo się odżywiając.

  • Nie opieraj się tylko na jednej stronie - staraj się krzyżować także drugą nogę

  • Nie krzyżuj nóg tylko w jedną stronę, staraj się stać również na drugiej nodze

  • Odbyć kurs intensywnych zabiegów na cellulit , przy czym większość czasu zabiegu należy poświęcić na nogę bardziej dotkniętą cellulitem niż na drugą. Na przykład, jeśli zabieg trwa 20 minut na każdą stronę, możesz wykonać 30 minut na "złą" stronę i tylko 10 minut na lepszą. Możesz też najpierw przeprowadzić kilka zabiegów tylko na stronie bardziej dotkniętej cellulitem, a następnie kontynuować kilka zabiegów po obu stronach, aby wyrównać ich poziom.

  • Skoncentrowane kremy na cellulit działają wolniej (ale też są bardziej ekonomiczne niż zabiegi), więc nie ma sensu nakładać kremu tylko na "gorszą" nogę. Stosuj więc dobry, skoncentrowany, wieloskładnikowy krem na cellulit na obu nogach, a kiedy będziesz zadowolona z rezultatów na "dobrej" nodze, kontynuuj stosowanie kremu tylko na nodze bardziej dotkniętej cellulitem.

Odkryj kremy Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie
95+ porad ekspertów, jak zredukować cellulit i ujędrnić skórę

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl