Płynny lifting twarzy? 8-punktowy lifting twarzy - wyjaśnienie

Jeśli jesteś po trzydziestce lub starsza, prawdopodobnie zauważyłaś, że Twoja skóra nie jest już tak jędrna i zdefiniowana jak kiedyś. Sposób, w jaki nasza skóra zmienia się z wiekiem, przypomina trochę sposób, w jaki zmieniają się pory roku. Wiosną wszystko się rozwija, latem wszystko jest w pełni sił, a potem, wraz z nadejściem jesieni, rośliny i drzewa zaczynają więdnąć. Z wiekiem nasza skóra zaczyna opadać. Policzki tracą objętość, a poduszeczki tłuszczowe opadają. Zaczynają pojawiać się podgardla, fałdy nosowo-wargowe i luźna skóra w miejscach, gdzie kiedyś była jędrna i elastyczna. Jednak, w przeciwieństwie do pór roku, nasza skóra nie ma drugiej wiosny. Gdy zacznie wiotczeć, nie wróci już do dawnej formy.

Nie wszystko jednak jest stracone - istnieje kilka niesamowitych zabiegów, które mogą pomóc odmłodzić skórę, a jednym z takich zabiegów jest 8-punktowy lifting twarzy, zwany płynnym liftingiem twarzy. Zanim odrzuci Cię określenie lifting twarzy, nie panikuj! Nie jest to rodzaj, o którym prawdopodobnie przywykłaś słyszeć. Zamiast tego zajmuje ułamek czasu, jest nieinwazyjny (tak, dobrze przeczytałaś) i ma bardzo krótki czas rekonwalescencji. Idealnie!

Więc, czym dokładnie jest 8-punktowy lifting twarzy i jakie są jego zalety? Przyjrzyjmy się...

Co to jest 8-punktowy lifting twarzy?

Tak więc, jak możesz sobie wyobrazić, 8-punktowy lifting twarzy polega na tym, że w 8 punktach twarzy wykonuje się zabiegi mające na celu zwiększenie objętości i odmłodzenie skóry. Do tego celu wykorzystuje się kwas hialuronowy (HA) - naturalnie występującą substancję, która doskonale nadaje się do zwiększania objętości, ponieważ jest w stanie utrzymać w wodzie ciężar do 1000 razy większy od swojego ciężaru.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, takie jak te marki Juvederm, są wstrzykiwane (lub wprowadzane za pomocą kaniuli) w 8 różnych miejscach twarzy, wokół policzków, kości policzkowych, w okolicy rowka łzowego, wzdłuż linii żuchwy, na fałdach nosowo-wargowych i liniach marionetki w celu uniesienia kącika ust. Zabieg ten wykonuje się po obu stronach twarzy, aby nadać jej młodszy, pulchniejszy i bardziej wyrazisty wygląd.

Czy 8-punktowy lifting twarzy boli?

Może wystąpić lekki dyskomfort, ale znieczulenie jest zazwyczaj stosowane miejscowo lub zawierają je same wypełniacze dermalne, więc zabieg nie powinien być zbyt bolesny. Może się to jednak różnić w zależności od osoby, ponieważ każdy z nas ma inny próg bólu.

Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu 8-punktowego liftingu twarzy?

Jedną z największych zalet 8-punktowego liftingu twarzy jest to, że nie ma zbyt wielu przestojów. Możesz wrócić do pracy już następnego dnia, co jest niesamowite. Nie wykonuj jednak żadnych forsownych ćwiczeń (nie ma za co!), nie pij alkoholu (przepraszam!) ani nie chodź do sauny przez następne 12 godzin. I w tym czasie unikaj również makijażu.

Jakie są skutki uboczne płynnego liftingu twarzy?

Ze względu na fakt, że kwas hialuronowy jest stosowany w 8-punktowym liftingu twarzy, efekty uboczne są rzadkie. Może się jednak okazać, że wystąpi zaczerwienienie, zasinienie i obrzęk. Z reguły jednak ustępują one już następnego dnia.

Nie należy więc smucić się z powodu zwiotczenia. 8-punktowy lifting twarzy jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu twarzy - oferuje odmłodzoną skórę bez konieczności chodzenia pod nóż. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po zabiegach płynnego liftingu twarzy, aby uzyskać więcej istotnych informacji.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl