Przewodnik po ćwiczeniach wykonywanych po zabiegu

Jedną z kluczowych korzyści niechirurgicznych zabiegów estetycznych jest minimalny czas rekonwalescencji, co oznacza, że można wpaść na zabieg i zaraz po nim wznowić normalne codzienne czynności. Wielu lekarzy zaleca jednak krótkotrwały odpoczynek od ćwiczeń tylko po to, aby pozwolić ciału na dostosowanie się po zabiegu. Oto podręczny poradnik, jak szybko można się spodziewać powrotu na bieżnię po zabiegu estetycznym.

Zastrzyki przeciwzmarszczkowe - odczekaj co najmniej 24 godziny

Ogólnie rzecz biorąc, lekarze zalecają odczekać co najmniej 24 godziny przed ćwiczeniami po Botoxie. Ćwiczenie zwiększa krążenie krwi w organizmie, wysyłając go whooshing wokół serca, mięśni i skóry (dlatego po biegu masz spłukaną, czerwoną twarz). W dłuższej perspektywie ma to oczywiście ogromne korzyści zdrowotne, ale w bardzo krótkim czasie ćwiczenia po Botoxie mogą zmniejszyć efekty zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że wzrost ukrwienia oznacza, że krew może wypłukać część botuliny z miejsca wstrzyknięcia i może migrować do innej części twarzy.

Jeśli ćwiczysz codziennie, możesz jeszcze zmieścić się w treningu przed zabiegiem, ale nie idź prosto z siłowni. Ćwiczenia fizyczne mogą zwiększyć ciśnienie krwi, tymczasowo, co może zwiększyć obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Wypełniacze - odczekaj co najmniej 24 godziny

Ogólna zasada kciuka jest taka, że należy unikać mozolnego wysiłku fizycznego przez co najmniej 24 godziny po zastosowaniu wypełniaczy skórnych - czy to wypełniaczy do ust, płynnej rhinoplastyki, wypełniaczy do korytek łzowych lub innych.

Wypełniacze mogą powodować przejściowe zasinienia, co oznacza, że ćwiczenia przez co najmniej tydzień mogą być dla ciebie niewygodne, w zależności od tego, gdzie robiłeś zastrzyki. Niektórzy lekarze zalecają również wstrzymanie się od wykonywania ćwiczeń przez co najmniej tydzień ze względu na ryzyko zakażenia. Chociaż igła użyta do podania wypełniacza jest w rzeczywistości malutka, w porównaniu z bakterią, kanały, które tworzą w skórze są ogromne. A pot jest idealnym sposobem na przemycie tych bakterii do tych kanałów!

Powinieneś również zrobić sobie przerwę od jogi, aż do momentu wyzdrowienia - pozycje jogi mogą bowiem zwiększyć przepływ krwi do twarzy, co może zwiększyć obrzęk i zasinienie.

Obrzęki skóry - odczekaj 2-3 dni

Podczas gdy po zabiegu można wykonywać bardzo delikatne ćwiczenia 24 godziny na dobę, zaleca się unikanie wszystkiego, co sprawia, że po peelingu chemicznym pocisz się mocno przez 2-3 dni (w zależności od tego, jak się goisz).

Nadmierne pocenie się może podrażniać skórę lub powodować pęcherze i ewentualne długotrwałe blizny, ponieważ pot nie może wydostać się przez górną warstwę martwej skóry. W razie wątpliwości poczekaj, aż przestaniesz się pocić, zanim wykonasz jakikolwiek pocący się trening.

Zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej - w poszczególnych przypadkach

Na rynku istnieje wiele metod redukcji tkanki tłuszczowej, takich jak EMSculpt i CoolSculpt, a każda z nich działa w inny sposób. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia są w dużej mierze zachęcane po zakończeniu leczenia, tak aby klienci widzieli pełny efekt. Chyba że oczywiście miałeś zastrzyki rozpuszczające tłuszcz - w tym przypadku powinieneś zastosować się do powyższych rad dotyczących wypełniaczy i zastrzyków przeciwzmarszczkowych.

Mimo, że czas przestoju po leczeniu redukującym tkankę tłuszczową jest bardzo krótki, Twój lekarz doradzi Ci, kiedy bezpiecznie jest ćwiczyć w zależności od tego, jak się goisz. Zapytaj, jakie ćwiczenia są zalecane i kiedy można je bezpiecznie wykonywać podczas pierwszej konsultacji.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl