Legginsy wyszczuplające, redukcja tkanki tłuszczowej i zwiotczenie skóry

Ekstremalnie obcisła odzież uciskowa do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej (legginsy "wyszczuplające"): działa, ale tłuszcz "przenosi się" gdzie indziej...

Bardzo obcisła odzież uciskowa (taka jak Spanx, Skims itp.) poprawia wygląd ciała podczas noszenia, więc nie ma co dyskutować na ten temat. Ukrywają one tłuszcz i poprawiają wygląd konturów ciała. Zakładasz je, a one powstrzymują nadmiar tkanki tłuszczowej i uciskają cellulit - zadanie wykonane.

Co więcej, te bardzo obcisłe ubrania mogą potencjalnie (NIE zawsze) zmniejszyć tkankę tłuszczową w miejscach, w których są noszone, JEŚLI są noszone przez kilka miesięcy lub lat. Dzieje się tak dlatego, że ekstremalny ucisk sprawia, że komórki tłuszczowe w tym obszarze BARDZO STOPNIOWO obumierają w procesie zwanym "apoptozą adipocytów".

Tłuszcz nie znika jednak z organizmu, nie jest to metoda odchudzania. Nadmiar tłuszczu przestaje się odkładać / stopniowo jest usuwany z obszarów poddawanych uciskowi i zaczyna się odkładać / stopniowo przenosi się do obszarów nie poddawanych uciskowi.

Stąd efekt powstawania "muffin tops", jeśli nosisz obcisłą kompresję tylko na pośladkach. Albo efekt większej ilości tłuszczu na brzuchu tuż nad poziomem bielizny / paska od spodni.

(I nie, uciskanie całego ciała w celu uzyskania ogólnej szczupłości nie jest rozwiązaniem i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów z wielu powodów ????)

Bardzo ścisła kompresja i luźność skóry

Co więcej, ekstremalna kompresja spowoduje rozluźnienie skóry, a czasem nawet problemy zdrowotne (kompresja stymuluje współczulny układ nerwowy, co nie jest zbyt dobre dla ciśnienia krwi itp.) Ponadto hamuje przepływ tętniczy, co oznacza mniejsze dotlenienie tkanek - co z pewnością nie jest dobre dla skóry.

Jednakże, aby legginsy wyszczuplające przyniosły rezultaty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, potrzeba kilku miesięcy, a kilka miesięcy ich noszenia z pewnością doprowadzi do rozluźnienia skóry, więc całe ćwiczenie jest daremne.

Bardzo ciasny ucisk i cellulit

Legginsy wyszczuplające o stopniowanym ucisku mogą częściowo i tymczasowo pomóc w walce z cellulitem, jeśli jest to cellulit typu "zatrzymywania wody". Ale w rzeczywistości pogorszą sytuację, jeśli cellulit jest typu "luźna skóra". Odzież bez stopniowanego ucisku (o stałym ucisku) w rzeczywistości pogorszy sytuację.

Zatem legginsy wyszczuplające (tylko o stopniowanym ucisku) mogą być dobre na cellulit na jakiś czas, ale nie na zawsze, ponieważ nikt nie chce zamienić gładszych nóg na bardziej wiotkie.

Podsumowując

Legginsy wyszczuplające i inne bardzo obcisłe ubrania uciskowe "działają", ale z wieloma zastrzeżeniami (rozluźnienie skóry, zmniejszony przepływ tętniczy, tłuszcz "przemieszcza się" gdzie indziej).

Lepszym rozwiązaniem jest połączenie zdrowego odżywiania, większej ilości ruchu, ograniczenia palenia/picia, zabiegów miejscowych (głęboko działająca fala radiowa o dużej mocy oraz głęboko działające ultradźwięki o dużej mocy - najsilniejsze technologie antycellulitowe i napinające skórę) oraz kremów miejscowych z wieloma aktywnymi cząsteczkami antycellulitowymi o wysokim stężeniu.)

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl