Wyciąg z liści czerwonej winorośli poprawia retencję wody / przewlekłą niewydolność żylną [Badania]

CVI / przewlekła niewydolność żylna a wyciąg z liści czerwonej winorośli

Przewlekła niewydolność żylna (CVI) występuje często u kobiet, zwłaszcza starszych lub z nadwagą.

Powszechne objawy to gromadzenie się tłuszczu pod/wewnątrz skóry, obrzęki (zatrzymywanie wody), uczucie ciężkości nóg, skurcze mięśni, ból i żylaki.

W leczeniu CVI stosuje się kilka naturalnych suplementów, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów tego schorzenia, w tym między innymi wyciąg z centella asiatica/gotu kola, hesperydynę, diosminę, wyciąg z ruszczyka kolczastego i escynę/wyciąg z kasztanowca zwyczajnego oraz wyciąg z liści czerwonej winorośli.

Odkryj kremy do nóg Celluence®.
Odkryj zabiegi Meso-CRF® w Londynie

56 badań na temat ekstraktu z liści czerwonych winorośli i CVI

Istnieje ponad 56 badań nad działaniem ekstraktu z liści czerwonej winorośli, naturalnego tradycyjnego leku stosowanego w leczeniu objawów CVI od kilkudziesięciu lat. Badania te mają różny poziom, dlatego też celem tego nowego przeglądu systematycznego, opublikowanego w tym tygodniu, było wybranie najbardziej rygorystycznych z nich i przedstawienie najważniejszych wyników klinicznych, takich jak

  • objętość nóg/ramion

  • obwód dolnej części nogi (obwód podudzia)

  • obwód kostki/obwód stawu skokowego

  • uczucie zmęczenia i ciężkości nóg

  • uczucie napięcia

  • uczucie mrowienia

  • ból

Głównymi składnikami aktywnymi ekstraktu z liści czerwonej winorośli są kwercetyna, kaempferol i ich pochodne, oba naturalne związki chemiczne z grupy flawonoidów.

Wyniki przeglądu badań systematycznych dotyczących liścia winorośli czerwonej i przewlekłej niewydolności żylnej

Spośród 56 ocenionych badań wybrano 5 badań klinicznych, które spełniały najsurowsze kryteria włączenia.

Według tych badań ekstrakt z liści czerwonej winorośli znacząco poprawił wszystkie powyższe wyniki kliniczne, a mianowicie: objętość dolnej części nóg, obwód łydek i kostek, zmęczone/ciężkie nogi, uczucie mrowienia, ból, uczucie napięcia w nogach.

Ponadto wyciąg z liści czerwonej winorośli poprawił mikrokrążenie skórne i przezskórne ciśnienie tlenu.

Pod względem bezpieczeństwa i tolerancji ekstrakt z liści czerwonej winorośli okazał się dobry lub zadowalający, czego oczekiwano od produktu naturalnego bogatego we flawonoidy.

Naturalne środki lecznicze na ciężkie, zmęczone nogi, zatrzymywanie wody w organizmie i cellulit

Wyciąg z liści czerwonej winorośli, podobnie jak inne wspomniane wyżej naturalne ekstrakty (takie jak wyciąg z gotu kola, wyciąg z kasztanowca itp.), są dość mało znane w ogromnej większości populacji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

We Francji, Niemczech i Włoszech, gdzie są one szeroko badane i stosowane od dziesięcioleci, zarówno jako suplementy diety, jak i prawdziwe leki, te naturalne produkty są bardzo popularne wśród kobiet cierpiących na CVI, zatrzymywanie wody w organizmie, a nawet cellulit, które przysięgają na ich skuteczność.

Wyciąg z liści czerwonej winorośli i inne podobne naturalne ekstrakty nie są cudownymi środkami leczniczymi, które wyleczą schorzenie rozwijające się przez kilkadziesiąt lat, ale mogą w naturalny sposób złagodzić objawy i poprawić jakość życia wielu kobiet, bez konieczności stosowania pończoch uciskowych, ciągłych masaży limfatycznych i sesji prasoterapii.

Jeśli więc cierpisz na CVI, zatrzymywanie wody w organizmie i cellulit, warto skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem w sprawie stosowania wyciągu z liści czerwonej winorośli (a także m.in. wyciągu z centella asiatica/gotu kola, hesperydyny, diosminy, wyciągu z ruszczyka kolczastego i escyny/wyciągu z kasztanowca).

Źródło: "Red Vine Leaf Extract (AS 195) Can Improve Some Signs and Symptoms of Chronic Venous Insufficiency, a Systematic Review" (Ekstrakt z liści czerwonej winorośli (AS 195) może poprawić niektóre oznaki i objawy przewlekłej niewydolności żylnej, przegląd systematyczny).

  • Streszczenie: "Cel: Przewlekła niewydolność żylna (CVI) występuje często u osób dorosłych. Niektóre jej powikłania to zmiany skórne, obrzęki, uczucie ciężkości nóg, skurcze mięśni, ból i żylaki. W medycynie tradycyjnej wyciąg z liści czerwonej winorośli (AS 195) był stosowany do leczenia objawów CVI. Celem niniejszego przeglądu systematycznego była ocena efektów stosowania AS 195 u pacjentów z CVI. Materiał i metody: Przeprowadzono systematyczny przegląd literatury w celu zidentyfikowania badań, w których opisywano wpływ ekstraktu z liści czerwonej winorośli na CVI. Pierwszorzędowymi badanymi wynikami były: objętość nóg (kończyn), obwód łydek, obwód kostek, uczucie zmęczenia i ciężkości nóg, uczucie napięcia, mrowienia i bólu. Wyniki: Z 56 badań wybrano 5, które spełniały nasze kryteria włączenia. Wyciąg z liści czerwonej winorośli istotnie poprawił liczbę wyników (objętość dolnej części nóg, obwód łydek i kostek, zmęczone i ciężkie nogi, uczucie mrowienia, ból, uczucie napięcia w nogach, mikrokrążenie skórne i przezskórne ciśnienie tlenu) tylko w niektórych badaniach. Tolerancję ekstraktu z liści czerwonej winorośli oceniono jako dobrą lub zadowalającą. Wnioski: Wyciąg z liści czerwonej winorośli ma korzystne znaczenie terapeutyczne u pacjentów z CVI. W celu uzyskania mocnych dowodów konieczne jest przeprowadzenie dalszych, wysokiej jakości badań."

  • Link: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.6705

Odkryj kremy do nóg Celluence®.
Odkryj zabiegi Meso-CRF® w Londynie

© 2020-2021 LipoTherapeia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania bez pisemnej zgody. Ten artykuł został po raz pierwszy napisany w 2020 roku i zaktualizowany w 2021 roku.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl