Zabiegi dla zaskórników

Oh, zaskórniki. Najpierw nos, potem broda, a teraz nawet czoło. A jeśli, tak jak ja, szorowałaś twarz w nadziei, że twoje zaskórniki magicznie znikną, to może nadszedł czas, aby podnieść stawkę i wypróbować profesjonalną kurację skóry. Przyjrzyjmy się więc trzem opcjom, które mogą pomóc w usunięciu zaskórników i zapewnić dobre oczyszczenie porów.

Ale, po pierwsze, co to jest zaskórnik?

Co to jest zaskórnik?

Zaskórniki, oprócz tego, że są chwytem skórnym, który wie, jak naciskać guziki przede wszystkim, są łagodną formą trądziku - a dokładniej mówiąc, otwartych zaskórników. Mówiąc prościej, są one zapchane w porach i pojawiają się, gdy mieszanka martwych komórek skóry i nadmiaru łoju (oleju) utknie w naszych porach (czyli mieszkach włosowych) i tworzy korek - piękny. I mają tendencję do zawieszania się wokół tłustych miejsc naszej skóry, jak niesławna strefa T.

Jak mogę pozbyć się zaskórników?

W zaskórnikach chodzi o to, że siedzą pod powierzchnią skóry. Tak więc, po prostu mycie lub peeling twarzy, niestety, nie musi zrobić wiele w celu ich oczyszczenia. Ale zanim stracisz wszelką nadzieję, szybko przejdźmy do trzech bajecznych zabiegów, aby dać zaskórnikom znać, kto jest szefem.

Peelingi chemiczne dla zaskórników

Wszyscy znamy umowę z chemicznymi skórami, prawda? Kwaśny roztwór nakłada się na twarz, aby stopić martwe komórki skóry, zabierając ze sobą również nierównomierny koloryt skóry, jej fakturę i drobne linie.

Korzyści płynące z peelingu chemicznego są bardzo duże w przypadku wielu problemów skórnych, ale istnieją szczególnie duże kwasy, które słyną ze zdolności do kopania zaskórników w ziemię. A najbardziej znanym z nich jest kwas salicylowy, rodzaj kwasu beta-hydroksylowego (BHA). Nie zniechęcajcie się teraz określeniem kwas i naukową linią - to dobry rodzaj kwasu, obiecuję. Ten BHA działa poprzez zagłębianie się w pory i rozpuszczanie zaskórników - tak, rzeczywiście rozpuszcza je! A po kursie peelingów chemicznych (Twój lekarz zaleci, ile ich jest), możesz się założyć, że zaskórniki ulegną poprawie.

Mikrodermabrazja dla zaskórników

Okay, teraz na mikrodermabrazję. Zabieg ten usuwa martwe komórki skóry za pomocą kryształków złuszczających lub narzędzia z końcówkami diamentowymi, w połączeniu z podciśnieniem do odsysania zanieczyszczeń. Masz tłustą, zatkaną skórę? Witaj w swoim nowym, ulubionym zabiegu na skórę.

Podczas gdy zabieg mikrodermabrazji jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku wielu problemów skórnych, takich jak przebarwienia i podstępne oznaki starzenia się skóry, jest on również świetny w przypadku zaskórników i usuwania ich prosto ze skóry. Zasadniczo, efekt odkurzania rozluźnia martwe komórki skóry, wydobywa je na powierzchnię i usuwa zaskórniki - przepraszam, gdy idę się zapisać!

HydraFacial do zaskórników

Teraz, spójrzmy na trzeci i ostatni zabieg zaskórników: HydraFacial. Ten 5-stopniowy zabieg pielęgnacyjny jest tym, o czym marzy się w pielęgnacji skóry (kto nie chce głębokiego oczyszczenia i detoksykacji?). Istnieje też kilka etapów HydraFacial, które są podobne do peelingów chemicznych i mikrodermabrazji: złuszczanie i ekstrakcja.

Podczas części eksfoliacyjnej zabiegu HydraFacial, różne kwasy są nakładane na skórę za pomocą urządzenia przypominającego pióro, gdzie pozostawia się je do wykonania na kilka minut. Do kwasów tych należą: glikolowy i, znany z twarzy, salicylowy.

A po tym, jak Twoja skóra zostanie poddana zabiegowi złuszczającego dobroci, nadszedł czas na etap ekstrakcji. W tym miejscu Twój lekarz dokona odsysania w celu usunięcia zaskórników pierwszej klasy, gdzie Twoje pory zostaną delikatnie uwolnione z martwych komórek skóry i oleju za pomocą obrotowej dyszy. A jeśli Twoja skóra jest szczególnie podatna na zablokowane pory, możesz także wrzucić dodatkową dawkę kwasu salicylowego.

Więc, teraz wiesz jak pozbyć się zaskórników - cóż, większość z nich. Jest prawdopodobne, że walka o usunięcie tych zaskórników będzie trwała. I choć te zabiegi mogą być świetne, by pomóc nam uzyskać czystszą cerę, być może będziemy musieli po prostu nauczyć się żyć z zaskórnikami!

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl