Wypełniacze do ust: Pytania na ustach wszystkich

Wypełniacze do ust są bardzo popularnymi zabiegami estetycznymi, a ich popularność dopiero rośnie. Są więc szanse, że już o nich dużo słyszałaś. Ale możesz mieć kilka długotrwałych pytań na ich temat, jak na przykład jak działają, jak długo utrzymują się i czy mają jakieś skutki uboczne, itp. W tych FAQ znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące wypełniania ust.

Q. Czym są wypełniacze do ust?

Wypełniacze do ust - inaczej mówiąc augmentacja lub powiększanie ust - to rodzaj zabiegu estetycznego, w ramach którego wypełniacz (najczęściej wykonany z kwasu hialuronowego) jest wstrzykiwany w różne części ust, aby nadać im objętość, zdefiniować je, uczynić symetrycznymi i zmienić ich kształt.

Q. Jak działają wypełniacze do ust?

Podczas zabiegu z użyciem wypełniacza do ust, wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego (o żelowej konsystencji) jest wstrzykiwany w różne miejsca ust igłą lub kaniulą. Kwas hialuronowy jest szczególnie dobrym materiałem wypełniającym, ponieważ jest hydrofilowy (lubiący wodę) w naturze. Oznacza to, że może on przyciągać i zatrzymywać dużą ilość wody, co pomaga wypłukać usta.

Wypełniacz może być wstrzykiwany w różne części ust, w tym bezpośrednio w same usta lub na ich obwodzie, tzw. wermillionowe granice. Pierwsza z nich nada ustom pełniejszy, pulchniejszy wygląd, natomiast druga sprawi, że usta będą wyglądać bardziej wyraziście.

Q. Jakie są zalety wypełniaczy do ust?

Ogromną zaletą wypełniaczy do ust jest to, że mogą one wypłukiwać małe, cienkie usta, którym brakuje objętości. Wraz z wiekiem nasze usta - podobnie jak reszta twarzy - zaczynają tracić młodzieńczą puszystość, dlatego też wypełniacze do ust mogą pomóc przywrócić im utraconą objętość. Ale zabieg ten można również wykorzystać do wyrównania ust, zmiany ich kształtu i nadania im wyrazistości.

Q. Z czego wykonane są wypełniacze do ust?

Wypełniacze do ust są najczęściej produkowane z kwasu hialuronowego, naturalnie występującej substancji występującej w skórze, która jest mało niebezpieczna i dobrze przyswajalna przez organizm, gdy jest stosowana jako wypełniacz. Najpopularniejsze marki wypełniaczy do ust z kwasem hialuronowym to Juvéderm Volbella i Restylane Silk.

Wspaniałą rzeczą w tej substancji jest to, że jeśli nie podobają ci się wyniki zabiegu lub jeśli coś pójdzie nie tak podczas zabiegu wypełniania ust, kwas hialuronowy może zostać rozpuszczony za pomocą enzymu zwanego hialuronidazą. Wypełniacze do ust są czasami wykonane z substancji innych niż kwas hialuronowy, ale często zaleca się, aby nie były one stosowane w ustach.

Q. Jak długo trwa leczenie wypełniaczem do ust?

Zabieg jest krótki, zwykle trwa ok. 15 minut, po czym podaje się zastrzyki wypełniające usta. Jeśli stosowany jest krem znieczulający, musi on pozostać na ustach przez około 20 minut, zanim rozpocznie się zastrzyk, aby zapewnić jego pełne działanie.

Q. Czy są jakieś skutki uboczne stosowania wypełniacza do ust?

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów, w których stosuje się zastrzyki, typowe efekty uboczne płynów wypełniających usta obejmują niewielkie obrzęki, zaczerwienienia, tkliwość i krwawienia wokół punktów, w które została wprowadzona igła lub kaniula. Powinny one jednak utrzymywać się tylko przez kilka dni.

Jeśli masz skłonność do występowania zimnych odleżyn, możesz również doświadczyć wybuchu epidemii po wprowadzeniu wypełniaczy do ust. Jednak przyjęcie leków przeciwwirusowych przed zabiegiem może pomóc zmniejszyć to prawdopodobieństwo.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze komplikacje, z ryzykiem pojawienia się wypełniaczy do ust, w tym okluzji. W takich przypadkach wypełniacz jest przypadkowo wstrzykiwany do naczynia krwionośnego, co może prowadzić do utraty tkanek. Jednak u medycznie wykwalifikowanego lekarza ryzyko takie jest drastycznie zmniejszone.

Q. Czy jest jakiś czas powrotu do zdrowia przy użyciu wypełniaczy do ust?

Wielką zaletą zabiegu z użyciem wypełniacza do ust jest to, że nie ma przestojów. Podczas gdy efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie i obrzęk, mogą utrzymywać się przez kilka dni, po wizycie będziesz mogła wznowić swój dzień jak zwykle.

Q. Czy wypełniacze do ust bolą?

Obszar warg jest dość wrażliwy, więc zabieg może być nieco niekomfortowy. Ale każdy odczuwany dyskomfort powinien być minimalny. Przed zabiegiem prawdopodobnie zostanie zastosowany krem znieczulający lub środek znieczulający miejscowo, który pomoże zmniejszyć ból, a wiele wypełniaczy zawiera lidokainę - środek znieczulający, który powoduje zdrętwienie warg przez cały czas trwania zabiegu.

Q. Czy materiały wypełniające usta są bezpieczne?

Wypełniacze skórne są zabiegiem średniego ryzyka, który został zatwierdzony przez FDA do stosowania w ustach. Aby upewnić się, że wypełniacze do ust są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, konieczne jest, aby były one wykonywane wyłącznie przez lekarzy specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje. Tak więc upewnij się, że przeprowadzasz badania i wybierasz kosmetyczkę, która ma duże doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Sprawdzenie ich recenzji oraz zdjęć przed i po może być również pomocne przy podejmowaniu decyzji, z kim się wybrać.

Q. Jak mogę przygotować się do stosowania wypełniaczy do ust?

Na tydzień przed zabiegiem należy unikać przyjmowania aspiryny, ibuprofenu, witaminy E i suplementów diety z oleju rybiego, ponieważ mogą one zwiększyć krwawienie i siniaki. Jeśli jednak zażywasz jakiekolwiek leki na receptę, w tym aspirynę, nie zaprzestawaj ich przyjmowania. Zamiast tego należy najpierw porozmawiać z lekarzem prowadzącym lub lekarzem rodzinnym.

Nie należy również spożywać alkoholu przez co najmniej 24 godziny przed wizytą, aby uniknąć zwiększonych siniaków i obrzęków.

Q. Czy jest coś, czego powinienem unikać po zastosowaniu wypełniaczy do ust?

Twój lekarz udzieli Ci odpowiednich porad po wypełnieniu ust, ale oto kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę po zabiegu.

Po zastosowaniu wypełniaczy do ust należy unikać alkoholu przez minimum 24 godziny.

Należy również unikać uciążliwego wysiłku fizycznego, ekspozycji na ciepło oraz dotykania lub masowania ust (może to przeszkadzać w umieszczeniu wypełniacza) przez 1-2 dni po zabiegu.

Ważne jest, aby po zabiegu utrzymywać nawodnienie poprzez picie dużej ilości wody.

Q. Kto nie jest odpowiednim kandydatem na wypełniacz do ust?

Jeśli jesteś uczulona na którykolwiek ze składników wypełniaczy do ust z kwasem hialuronowym, nie będziesz mogła przystąpić do zabiegu. Ponadto, jeśli skóra w okolicy ust jest opuchnięta, uszkodzona lub zainfekowana, nie należy stosować zastrzyków do ust.

Nie zaleca się również stosowania wypełniaczy do ust, jeśli jesteś w ciąży lub karmiąca piersią.

Q. Kto może stosować wypełniacze do ust?

Materiały wypełniające usta powinny być zawsze wykonywane wyłącznie przez lekarzy specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje. Zabieg wymaga znajomości anatomii twarzy, a jeśli nie zostanie przeprowadzony przez lekarza, może być niebezpieczny. Aby zabieg był bezpieczny i nie wiązał się z ryzykiem wystąpienia niepożądanych efektów, zawsze należy zarezerwować go u wykwalifikowanego lekarza, takiego jak ten, który będzie wymieniony w Glowday.

Q. Co zrobić, jeśli nie podoba mi się, jak wyglądają moje wypełniacze do ust?

Ponieważ kwas hialuronowy jest główną substancją występującą w wypełniaczach do ust, jeśli nie podobają ci się wyniki stosowania wypełniaczy do ust, mogą one zostać rozpuszczone za pomocą enzymu hialuronidazy. Po wstrzyknięciu tego enzymu usta odzyskają swój dawny kształt.

Q. Jak długo trwa stosowanie wypełniaczy do ust?

Przy użyciu wypełniaczy do ust z kwasem hialuronowym, rezultaty zwykle utrzymują się przez 6-12 miesięcy, zanim będą wymagały uzupełnienia. Różne osoby będą jednak metabolizować wypełniacz w różnym tempie, więc może on być różny u poszczególnych osób. Długowieczność może również zależeć od marki użytego wypełniacza do ust.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl