Zima to idealny czas na rozjaśnienie skóry za pomocą peelingu chemicznego.

Gdy szukasz rozwiązań dla niedoskonałości skóry, takich jak zmarszczki, kurze łapki, blizny i przebarwienia, peeling chemiczny może zaoferować wyjątkowe rezultaty. Ta estetyczna technika odświeżania skóry polega na usuwaniu jej górnych warstw w celu pobudzenia wzrostu nowych komórek. W trakcie regeneracji tkanek pozostaje odświeżony wygląd i gładka, promienna, młodo wyglądająca skóra.

Istnieje kilka peelingów chemicznych, które rozwiązują różne problemy skórne, w tym:

  • Lekki peeling chemiczny: skupia się na zewnętrznych warstwach i koncentruje się na cienkich liniach, suchości, trądziku i tonacji skóry.
  • Peeling średnio-chemiczny: wnika głębiej, aby skorygować zmarszczki, nierównomierny koloryt skóry i blizny potrądzikowe
  • Głęboki peeling chemiczny: usuwa kilka warstw w głąb skóry w celu usunięcia znaczących zmarszczek, blizn i przedwczesnych rozrostów.

Podczas gdy peeling chemiczny może poprawić Twój wygląd niezależnie od pory roku, Dr. Teri Ciccone i Beth Domolky, RN, w Renew Aesthetic Medicine and Wellness w Southborough, Massachusetts, zalecają korzystanie z tego zabiegu zimą z różnych powodów.

Im suchsza, tym lepiej

Kiedy temperatury spadają w zimie, podobnie jak wilgoć w powietrzu. Podczas gdy większość ludzi nienawidzi tego, że może to odbić się na ich skórze, w rzeczywistości może to zapewnić najlepsze rezultaty w przypadku peelingu chemicznego - zwłaszcza jeśli cierpisz na egzemę lub trądzik różowaty.

Podczas peelingu chemicznego, Dr. Ciccone i Beth Domolky, RN, usuwają uszkodzoną i suchą skórę z twarzy, aby odsłonić pod nią nawilżoną i młodszą skórę. Po peelingu chemicznym nie tylko pozostajesz ze zdrowszą i bardziej nawilżoną skórą, ale także Twoje produkty do pielęgnacji skóry są bardziej skuteczne. Dzieje się tak dlatego, że sucha skóra może działać jako bariera dla produktów nawilżających i zakłócać ich wchłanianie.

Mniej czasu na słońcu

Kiedy masz peeling chemiczny, ważne jest, aby chronić się przed działaniem promieni słonecznych, podczas gdy skóra odzyskuje zdrowie i goi się.

Po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, a nowe warstwy skóry regenerują się. W tym czasie ekspozycja na słońce może powodować niepożądane przebarwienia i zmiany koloru. W zależności od rodzaju wybranego peelingu chemicznego, czas gojenia może się wahać od kilku dni do kilku tygodni. Posiadanie peelingu chemicznego w miesiącach zimowych może ułatwić uniknięcie wysokiego poziomu ekspozycji na słońce UV, ponieważ większość ludzi spędza mniej czasu na zewnątrz.

Przygotowanie Twojej skóry do lata

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty peelingu chemicznego, dr Ciccone i Beth Domolky, RN, często zalecają serię zabiegów. Ze względu na czas rekonwalescencji wymagany między każdym peelingiem chemicznym, rozpoczęcie sesji zimą może zapewnić pełne zagojenie się skóry przed ponownym wyjściem na zewnątrz wiosną tego roku. A ze względu na zimową pogodę nie będziesz musiała przegapić żadnego z zajęć na świeżym powietrzu, które uwielbiasz w tym procesie.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl