Depilacja laserowa - czy warto przeprowadzić ten zabieg?

Piękna, gładka skóra to marzenie każdego, szczególnie podczas letnich dni, kiedy odsłaniamy więcej ciała. Tradycyjne metody usuwania owłosienia, takie jak golenie, depilacja woskiem czy korzystanie z depilatora, dają krótkotrwałe efekty. Do tego bardzo często powodują podrażnienia skóry i są mało przyjemne. Alternatywą dla nich i prawdziwą rewolucją stała się depilacja laserowa, która ma coraz więcej zwolenników, lecz wciąż także dla wielu jest prawdziwą zagadką. Dużo osób wciąż zadaje pytanie czy ta metoda jest bezpieczna, czy nie powoduje podrażnień, kto może z niej skorzystać?

Depilacja laserowa doskonale sprawdza się u osób mających grube i ciemne włoski, ponieważ na nie najlepiej działa wiązka lasera. Cały zabieg jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny, a dzięki temu nie powoduje ostrych podrażnień skóry, co umożliwia stosowanie depilacji laserowych nawet w bardzo delikatnych miejscach takich jak górna warga, pachy, bikini, a nawet uszy.

Pomocna broń w walce z hisuryzmem

Hisuryzm to mankament urody, polegający na występowaniu owłosienia typu męskiego u kobiet w różnych częściach ciała. Wiele kobiet ma z tym poważny problem, jest to źródło kompleksów i braku wiary w siebie. Depilacja laserowa stwarza możliwości walki z takimi defektami urody i stała się prawdziwym wybawieniem dla dużej liczby Pań. Tradycyjne metody usuwania włosków w przypadku hisuryzmu są nieskuteczne lub krótkotrwałe, natomiast po zabiegu depilacji zapominamy o zbędnym owłosieniu już raz na zawsze.

usuwanie włosków laserem

Czy można zostać poparzonym przez laser?

Jest to bardzo częste pytanie pacjentek i możemy z czystym sercem powiedzieć, ze takie ryzyko w ogóle nie istnieje. Wiązka lasera przenika do mieszka włosowego bezinwazyjnie i jest to bardzo zaawansowana technologia, która jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Jeśli pojawią się podrażnienia lub poparzenia to jest to związane najczęściej z brakiem doświadczenia i wiedzy osoby wykonującej zabieg.

Jak duża jest skuteczność usuwania włosków tą metodą?

Zależy to od karnacji skóry i koloru włosa. Wiązka lasera oddziałuje na barwnik włosa, dlatego im jest go więcej tym lepiej dla nas. Najczęściej po pierwszym zabiegu nieaktywnych pozostaje 70-80% włosków.

Czy depilacja laserowa jest odpowiednia dla mężczyzn?

Oczywiście i staje się coraz bardziej popularna wśród Panów. Najczęściej usuwają oni nadmiar owłosienia z ramion, klatki piersiowej, pach i pleców. Przeważnie mężczyźni muszą poddać się około pięciu zabiegom aby całkowicie pozbyć się owłosienia. Włosy rosną nierówno, wszystko zależy od fazy wzrostu w której aktualnie znajduje się włos i na jaką trafimy podczas zabiegu.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl