Jak pozbyć się cellulitu (na zawsze)?

Czy rezultaty są trwałe? Czy mogę pozbyć się cellulitu na zawsze?

To częste pytanie zadawane przez wiele osób w związku z zabiegami lub kremami na cellulit.

Niestety, wiele osób wierzy, że za pomocą jakiejś bardzo kosztownej magii mogą stworzyć trwałe efekty na swoich nogach, podczas gdy nic, absolutnie nic w całym wszechświecie, biologii i biologii człowieka nie jest trwałe.

Zanim jednak zajmiemy się tym, jak trwałe może być usuwanie cellulitu, wyjaśnijmy, że cellulitu prawie nigdy nie da się wyeliminować w 100%. To prawda, w zdecydowanej większości przypadków nie można całkowicie "pozbyć się" cellulitu. Można go znacznie zredukować, nawet o 60-80%, ale nie wyeliminować.

Czy w tym życiu jest coś trwałego?

  • Czy każda utrata wagi jest trwała? Nie. Jeśli ktoś schudnie, a potem będzie jadł za dużo lub ćwiczył za mało, to odzyska całą utraconą wagę i jeszcze trochę. Dlaczego więc cellulit tłuszczowy miałby być inny?

  • Czy efekty liposukcji są trwałe? Nie. Znam wielu klientów (właściwie większość z nich), którzy po liposukcji odłożyli tłuszcz dokładnie w tym samym miejscu (i oczywiście na innych obszarach ciała).

  • Czy ujędrnianie skóry jest trwałe? Nie. Czy ktokolwiek spodziewa się, że umrze z jędrną skórą, ponieważ w wieku 39 lat poddał się kursowi superdrogich zabiegów ujędrniających skórę?

Dokładnie tak. Nic nie trwa wiecznie, a zwłaszcza nic, co ma związek ze zdrowiem, życiem ludzkim lub życiem w ogóle.

Święty Mikołaj nie istnieje - nie ma szczepionki na cellulit

Jak więc niektórzy ludzie mogą oczekiwać, że "pozbędą się" cellulitu "na zawsze", stosując JAKĄKOLWIEK metodę, w tym operację? (BTW, chirurgia jest najgorszym rozwiązaniem w przypadku cellulitu, ale to materiał na inny artykuł).

Nie możesz poddać się kuracji, która "uodporni" Cię na cellulit do końca życia, a następnie pozwoli Ci nadużywać tłustego/słodkiego jedzenia, alkoholu, palenia papierosów, siedzącego trybu życia i nigdy więcej nie pojawić się cellulitu.

Przypomina to wiarę w Świętego Mikołaja. A jak wiemy mniej więcej od 10 roku życia, Mikołaj nie istnieje.

Postawmy więc sprawę jasno: nie istnieje na tej planecie żaden sposób leczenia, zmiany stylu życia czy operacji, który pozwoliłby "pozbyć się cellulitu" na zawsze, niezależnie od tego, ile miliardów masz w banku, by rzucić na ten problem. Żaden. I nie będzie. Trwałość jest sprzeczna z wszelkimi prawami fizyki i biologii.

Przestań więc wierzyć w rażące kłamstwa marketingowe mediów o "trwałych rezultatach" (po jednej sesji za 3000 funtów) i zacznij myśleć o długotrwałych rezultatach (przy realistycznym przebiegu 5-10-15 sesji).

Redukcja cellulitu: szukaj długotrwałych rezultatów, a nie trwałych efektów

Właściwe pytanie brzmi więc: "Czy ten zabieg zapewnia długotrwałe rezultaty w zakresie redukcji cellulitu"? To jest pytanie, które należy zadać.

  • W przypadku zabiegów typu "szybki chwyt", takich jak okłady z glinki, masaże limfatyczne i prasoterapia, rezultaty nie utrzymują się dłużej niż kilka tygodni.

  • W przypadku kilku skutecznych, długotrwałych zabiegów, takich jak głęboko działające, wysokoenergetyczne fale radiowe/ultradźwięki, rezultaty po przeprowadzeniu 6-12 sesji mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od stylu życia.

Ale to materiał na osobny artykuł.

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl