Dawki botoksu i nie: Porady po zastrzykach przeciwzmarszczkowych

Okej, więc, zdecydowałeś, że Botox to leczenie dla ciebie. Więc, co jeszcze musisz wiedzieć? Cóż, jedną z rzeczy, o których ludzie często zapominają jest to, co przychodzi po zabiegu. Tak więc, co Botox po pielęgnacji należy myśleć o, i co należy robić lub unikać po zabiegu przeciwzmarszczkowym w celu uzyskania najlepszych wyników?

Jakie są dawki i nie po Botoxie?

Botox jest dość szybki i prosty zabieg, który jest wielki dla tych z nas, którzy walczą, aby znaleźć czas na oddychanie kilka dni. A kolejnym niesamowitym plusem jest to, że ponieważ nie potrzebujesz znieczulenia, nie ma żadnego przestoju - bajecznie!

Możesz więc spokojnie kontynuować swój dzień, jak zwykle - ale słuchaj uważnie rzeczy, których nie powinieneś robić po Botoksie, bo są dobre powody do ostrzeżeń...

Czego nie robić?

Brak ćwiczeń

Jedna rzecz, której nie powinno się robić po Botoxie, to pójście na siłownię lub intensywne ćwiczenia. W rzeczywistości, należy unikać tego przez następne 24 godziny (słyszałem, że westchnienie ulgi stąd!), w przeciwnym razie istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się toksyny na mięśnie to nie powinno być dotykanie.

Żadnych zdarzeń

Nie należy rezerwować żadnych dużych imprez przez pierwsze kilka dni, ponieważ Botox efekty uboczne obejmują obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie wokół leczonego obszaru. Różni się to w zależności od osoby i może nie trwać bardzo długo, ale lepiej mieć świadomość, że może się zdarzyć, a nie trzeba anulować datę, prawda? Jeśli okaże się, że masz siniaki i dyskomfort, zazwyczaj przyda Ci się okład z lodu.

Żadnego tarcia

Innym "nie" - przepraszam, wiem, że jest ich kilka - jest niecierać leczonego obszaru, ponieważ może to spowodować przemieszczenie się toksyny. I wstrzymaj się z innymi zabiegami, takimi jak maseczka, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne i laserowa terapia włosów przez kilka następnych dni.

Dawka

Zwróć uwagę na skutki uboczne

Ważnym "działaniem" jest skontaktowanie się z lekarzem w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nietypowych efektów ubocznych lub długotrwałych siniaków, który będzie w stanie udzielić ci właściwej porady.

Unikaj środków rozcieńczających krew

Należy również unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna i ibuprofen przez kilka następnych dni (ale zawsze należy porozmawiać z lekarzem rodzinnym lub lekarzem prowadzącym o wszelkich przepisanych lekach zawierających aspirynę) - to samo dotyczy alkoholu. Wiem, wiem - nie strzelajcie do posłańca.

Czy zobaczę różnicę zaraz po Botoxie?

Ogólnie rzecz biorąc, leczenie przeciwzmarszczkowe nie zacznie działać od razu. Tak naprawdę, to potrzeba około 10 dni, żeby zobaczyć optymalne wyniki. Więc nie zniechęcaj się, jeśli nie wyjdziesz z kliniki wyglądając jak "nowy" ty - wystarczy chwila, aby Botox zaczął działać.

Dlaczego warto skonsultować się z Tobą po Botoxie?

Dobry lekarz zwykle sugeruje, aby wrócić do nich kilka tygodni po zabiegu z Botoxem, aby zobaczyć, jak się czujesz, i upewnić się, że to działa tak jak powinno. Mogą one również odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości, które możesz mieć. Wiele z nich oferuje uzupełnienie, jeśli są jeszcze obszary poruszające się więcej niż chcesz.

Jak długo działa Botox?

Efekty zastrzyków przeciwzmarszczkowych trwają na ogół od 3 do 6 miesięcy, ale to naprawdę sprowadza się do tego, jak szybko organizm metabolizuje toksynę - co, jak można sobie wyobrazić, różni się od osoby do osoby. Po tym okresie efekty będą się ścierać, a następnie, decyzja, czy chcesz kontynuować leczenie i zarezerwować kolejną sesję Botox. Jeśli kochasz wyniki i czujesz, że ma to rzeczywisty wpływ na Twoją skórę i pewność siebie - idź na to

Powiązane artykuły

Zabiegi na twarz i ciało

Zabiegi laserem medycznym. Usuwanie blizn, leczenie trądziku, modelowanie twarzy, usuwanie przebarwień i tatuaży, Karboksyterapia, redukcja tkanki tłuszczowej....

Laser CO2 10600

Zastosowanie lasera CO2 to między innymi włókniaki, ziarniaki naczyniowe, odmładzanie skóry, wirusowe brodawki, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry....

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust poleca się osobom, które dostrzegają problem małych ust, chcą zmienić ich kształ czy też nadać im sprężystość. Ponadto zabieg ten to dobre rozwiązanie w przypadku zmarszczek powstałych na skutek....

Mezoterapia

Wskazania to stosowania mezoterapii to występowania cellulitu, rozstępów czy przebarwień. Zabieg jest również stosowany przeciwko zwiotczeniom skóry, zmarszczkom, wypadaniu włosów....

Kontakt z Celinemed

Kontakt: kontakt@celinemed.pl